Бакові суміші
Застосування біостимулятора - добрива «Вермимаг» в бакових сумішах.
Більшість агропідприємств широко застосовують в технологіях вирощування сільськогосподарських культур хімічні засоби для боротьби з хворобами та бур'янами. Одним із недоліків застосування їх є наявність в них інгібуючого ефекту впливу їх на ростові процеси молодих рослин. Встановлено, що під їх дією, особливо гербіцидів рослин у деприсовному стані перебування від 4 до 10 днів, щоб пом'ягшити стресовий тиск на молоді рослини необхідно в бакових сумішах застосовувати альтернативні препарати – антидоти, до яких відноситься біостимулятор – добриво нового покоління «Вермимаг».
При позакореневих обробках рослин «Вермимаг» ефективно поєднується з фунгіцидами і окрім підвищення ефективності дії, стимулює імунну систему рослин. Це підвищує природний опір до хвороб. Застосування «Вермимагу» в комбінації з засобами захисту рослин дозволяє зняти стрес у рослин, які обробляються пестицидами, що особливо помітно при використанні «Жорстких» пестицидів чи складних бакових сумішей препаратів.
«Вермимаг» - комплексне органічне добриво нового покоління біологічного походження.
У біостимуляторі – добриві «Вермимаг» крім ріст регулюючих речовин міститься 1,5 – 2,5 % азоту, 1,2 – 1,5 % фосфору, до 3% калію, в достатній кількості для рослин, мікроелементи – бор, молібден, цинк, мідь, кобальт, залізо і до 4% природного магнію, який відіграє основну роль у фотосинтезі, а також в необхідній кількості селен, в 1 см³ до мільярда корисних мікроорганізмів.
Перевагою «Вермимаг» перед аналогічними добривами є зменшення впливу негативних умов середовища на його дію та сумісність з усіма пестицидами та добривами в баковій суміші.
«Вермимаг» - комплексний препарат, який має властивості регулятора росту та фунгіциду, застосовується для обробки насіння та при позакореневому підживленні рослин.
Антистресовий ефект «Вермимагу» при використанні з хімічними пестицидами складає від 10 до 85 %.
Дослідженнями інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН, інституту сільськогосподарства Полісся НААН, асоціації «Біоконверсії» та інших наукових установ, а также досвід господарств Кіровоградської, Івано – Франківської, Київської, Одеської, Житомирської та інших областей України показав, що «Вермимаг» при застосуванні в бакових сумішах з пестицидами та мінімальними дозами азотних добрив, стабільно на 15 – 25 % підвищує урожайність зернових, цукрових буряків, соняшнику, картоплі, зернобобових, овочевих культур, кормових трав, хмелю та інших сільськогосподарських культур.
Фунгіцидна дія «Вермимагу» базується на підсиленні імунітету рослин, стимуляції її природної здатності боротися з хворобами.
Висока здатність їх забезпечувати стабільний врожай в різних кліматичних умовах відкриває широкі перспективи для їх застосування. Відтворюваність дії «Вермимагу» в середньому в 2 рази вища, ніж у інших біопрепаратів.
Позакореневе підживлення «Вермимагом» вегетуючих рослин під час вегетації слід проводити:
- озимих і ярих зернових – перший раз у фазі кущіння або виходу в трубку: другий раз – початок колосіння;
- ріпак перший раз до початку бутонізації, другий раз до початку цвітіння;
- сої перший раз у фазі бутонізація, повторно початок цвітіння;
- картоплі перше одночасно з обробкою проти колорадських жуків; друге – перед початком цвітіння;
- кукурудзи перший раз у фазі 3-5 листочків, другий раз у фазі 7-12 листочків
- соняшнику перший раз у фазі 4 пар справжніх листків, другий раз на початку формування зачаткових кошиків
- цукрових буряків перший раз у фазі розвитку рослин при змиканні листків у рядках, другий раз змикання листків між рядками;
- овочевих культур - перший раз у фазі 3-4 справжніх листочків; повторне – на початку цвітіння, третій раз після цвітіння;
- плодовоягідних культур - перший раз перед цвітінням, другий раз після цвітіння, третій раз за 12 днів до дозрівання плодів;
- квіти два рази у фазі активного росту;
- хміль - замочування садивно матеріалу перед посадкою з експозицією 2 – 4 години, трьохразове обприскування рослин в період вегетації.
Норми витрати біостимулятора Вермимаг.
1. Допосівна обробка насіння:
а) зернові, ріпак – 5 – 6 л/т.
2. Обприскування рослин під час вегетації:
а) зернові, соя, ріпак – 4 – 6 л/га;
б) кукурудза, соняшник, картопля, цукрові буряки – 5 – 8 л/га;
в) овочеві і плодово – ягідні культури – 6 – 8 л/га.